Чт. Лип 25th, 2024

Протеїнові добавки є популярною дієтичною підтримкою, особливо для людей, які хочуть збільшити м’язову масу. Однак давно відомо, що протеїнові добавки – це просто хороший спосіб урізноманітнити свій раціон, навіть якщо ви не зацікавлені в нарощуванні м’язової маси і займаєтеся якоюсь фізичною активністю. Існує багато різних типів протеїнових добавок, і одними з тих, які останнім часом набувають популярності, є, серед інших: соєвий білок.

Не дивно, адже все частіше можна зустріти вегетаріанські або веганські продукти, які дуже часто містять сою, або просто страви, приготовані з сої тощо. Це одна з бобових і, що цікаво, єдина рослина, джерело якої вважається повноцінним білком. Це означає, що з усіх рослинних білків тільки соєвий містить усі амінокислоти, необхідні для нормального функціонування організму. Однак це не єдине, що варто знати про сою, соєвий протеїн або білкові добавки на його основі.

Харчова цінність сої – цінного джерела білка

Ми все частіше використовуємо сою на кухні, часто як альтернативу м’ясним стравам, які в більшості випадків можна цікаво замінити. Його цінують не тільки вегетаріанці і вегани, а й люди, які щодня їдять м’ясо. Крім того, варто включити сою в свій раціон, оскільки вона має багаті харчові цінності. Досить сказати, що в 100 г сої міститься близько 40 г білка, до 20 г жиру (в хорошому співвідношенні) і близько 400 ккал.

Звичайно, соя також містить багато вітамінів (особливо з групи B) і мінералів. Що стосується останнього, особливо варто згадати фосфор, залізо та магній, які в деяких випадках містять майже всю добову потребу. Це лише приклади, які ілюструють багатство сої та те, чому варто використовувати її у своєму раціоні. Однак соєвий білок – єдиний рослинний білок, який може замінити білки тваринного походження. Таким чином, ви часто можете знайти соєвий білок у білкових добавках, який призначений, серед іншого, для: для веганів.

Соєвий протеїн в добавках – чи варто?

Для людей, які дотримуються веганської дієти (тобто виключають з раціону м’ясо і продукти тваринного походження, включаючи молоко і молочні продукти), найкращим рішенням буде соєвий білок, який включає: завдяки тому, що містить усі екзогенні амінокислоти, необхідні для життєдіяльності організму. Однак у випадку вегетаріанців все ще можна використовувати добавки на основі сироваткового протеїну, тобто білків, які найчастіше використовуються в продуктах цього типу.

Його отримують з молока, тому з точки зору використовуваної дієти протипоказань до нього немає. Однак чи варто вживати соєвий білок, якщо він не обмежує ваш власний план харчування? В основному це залежить від ваших власних уподобань, адже найважливіше в білку – амінокислоти, якими багатий соєвий білок і нічим не гірше тваринного або тваринного білка.

Крім того, соєві протеїни позитивно впливають на регуляцію рівня холестерину та мають профілактичний вплив на захворювання серця. Тому не дивно, що соя також стає все більш популярною в білкових добавках і доступна в різних варіантах у магазинах добавок. Ніщо не заважає вам перевірити цей тип протеїнової добавки у вашій ситуації, хоча завжди безпечніше проконсультуватися з фахівцем, розглядаючи будь-який тип добавки.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *