Чт. Лип 25th, 2024

Перець чилі обговорюється на різних рівнях протягом тривалого часу. Багато людей навіть розглядають їх як можливі ліки від раку, і це лише показує, наскільки широкі властивості їм приписують або, принаймні, намагаються приписати їм більшою чи меншою мірою. Одним із таких властивостей є, серед іншого, вплив перцю чилі на процес схуднення. Це все через хімічну сполуку, яку вони містять, зокрема капсаїцин. Він відповідає за гострий, пікантний смак перцю.

Це не тільки популярний фрукт (ботанічно), але також зустрічається у формі спецій, і протягом тривалого часу він також знаходився в дієтичних добавках. У вигляді екстракту перцю чилі він дуже часто зустрічається в т.зв спалювачі жиру, тобто спалювачі жиру. Це добавки, призначені для підтримки організму в процесі схуднення. Але як діють ці типи препаратів? Які ефекти гарантує екстракт перцю чилі? Про це варто дізнатися більше.

Цілющі властивості перцю чилі – що варто знати?

Капсаїцин в першу чергу відповідає за цілющі властивості перцю чилі. Однак, якщо підійти до теми ширше, то вони переважно низькокалорійні, а також є багатим джерелом клітковини. Однак варто згадати про його протиракові властивості. Перші ознаки цих властивостей почали вказувати, зокрема, на зв’язку з великим споживанням перцю чилі. у Мексиці та низький рівень захворюваності на рак. Але це ще не кінець. Капсаїцин, що міститься в перці чилі, також допомагає боротися з виразкою шлунка і в цілому підтримує кровоносну систему.

Також відзначено позитивний ефект у боротьбі з мігренозним болем і загальний знеболюючий ефект. Капсаїцин також регулює рівень холестерину і в цілому позитивно впливає на імунну систему. Усе це означає, що перець чилі, споживаний у помірних кількостях, є просто хорошим рішенням, яке так чи інакше варто включити у свій раціон. На даний момент існує маса варіантів – від споживання класичних фруктів (або з культурної точки зору – овочів), через спеції, до дієтичних добавок.

Перець чилі та схуднення

Капсаїцин як речовина відноситься до природних термогенних, тобто хімічних сполук, що діють за принципом термогенезу. Це процес, який передбачає підвищення температури тіла, завдяки чому жири, що містяться в жировій тканині, швидше розщеплюються під час тренувань. Це пояснюється, серед іншого, потреба організму використовувати більшу кількість енергії для відновлення нормальної температури тіла. Організм отримує енергію з жирової тканини, і щоб отримати її, він повинен її розщепити.

Більш того, капсаїцин (або просто перець чилі) вважається шансом ефективно боротися з ожирінням, хворобою цивілізації, з якою бореться все більше людей. Вважається, що все це може призвести до розробки нових способів і методів лікування ожиріння. Крім того, включення перцю чилі в свій раціон знижує ризик захворювань, пов’язаних з ожирінням, таких як гіпертонія, атеросклероз або навіть діабет типу 2. Не дивно, що капсаїцин є настільки популярним інгредієнтом дієтичних добавок для схуднення, і в тому числі спалювачі жиру.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *