Чт. Лип 25th, 2024

Казеїн, а точніше казеїновий білок, міститься переважно в молоці. Цікаво, що в деяких випадках він становить близько 80% усіх білків, які містяться в ньому. Завдяки своїм властивостям казеїн оцінили насамперед люди, які прагнуть створити атлетичну фігуру, а також спортсмени різних дисциплін. Це пов’язано з тим, що він має високі антикатаболічні властивості, які підтримують організм у процесі нарощування м’язової маси.

Вони передбачають захист уже побудованої м’язової тканини від руйнування. Щоб нормально функціонувати, організму потрібні різні поживні речовини. Із зростанням у широкому розумінні цього слова зростають і потреби організму. Коли, наприклад, м’язи недостатньо задоволені, серед іншого, споживання білка – організм почне використовувати білки, які вже є в м’язах, для їх живлення, викликаючи розпад цього типу тканини. Тому не дивно, що великою популярністю користуються антикатаболічні препарати, в тому числі і казеїн.

Дія і застосування казеїну – що варто знати?

Завдяки своїм властивостям казеїн рекомендується вживати особливо вночі, щоб організм мав у своєму розпорядженні велику кількість білка навіть під час сну, де його падіння може відбуватися особливо часто. Варто детальніше розглянути, чому саме казеїн рекомендується вживати на ніч. Все починається після того, як він потрапляє в шлунок, де казеїн згортається шлунковими кислотами. Це призводить до утворення слизового згустку, що впливає на швидкість перетравлення казеїну.

Все може тривати до 7 годин, і в цей період казеїн поступово виділяє амінокислоти, які потрапляють в кров, а потім і в м’язи. Саме з цієї причини казеїн є ідеальним видом білкової добавки для вживання на ніч. Завдяки його дії організм протягом ночі отримує необхідну кількість білка, який постійно використовує. Це може призвести до набагато швидшого відновлення після тренування, особливо коли ми тренуємося ввечері.

Однак варто також відзначити, що тривале травлення казеїну також пригнічує апетит. Крім того, казеїн також багатий кальцієм, який в першу чергу відомий для побудови кісток, але він також підтримує втрату жирової тканини. Це робить його надзвичайно важливим білком, який у деяких випадках може бути найкращим рішенням для підвищення ефективності тренувань.

Чи є протипоказання до вживання казеїну?

Як і в багатьох інших випадках, при використанні казеїну можуть існувати певні обставини, які означають, що його не слід використовувати. Звичайно, це ще одна причина підкреслити, наскільки важливо проконсультуватися з фахівцем щодо прийому добавок. Якщо ми не впевнені, чи безпечно для нас вживання (в даному випадку) казеїну, переконатися в такому стані речей нам допоможе тільки відповідний фахівець. Тим більше, що до вживання казеїну є протипоказання. Що?

Перш за все, ми говоримо про проблеми з травленням, або біль або розлад шлунку. Хоча доза, очевидно, тут дуже важлива, у таких ситуаціях все ж слід підходити до казеїну з деякою обережністю. Надмірна кількість може призвести до алергії або, в крайніх випадках, до анафілактичного шоку. Казеїн також не рекомендується, якщо наш організм не переносить молоко або молочні продукти в широкому розумінні.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *