Чт. Лип 25th, 2024

Нарощування м’язової маси є однією з найпоширеніших причин почати свою пригоду з регулярних тренувань не лише в тренажерному залі, але й на вулиці чи вдома. Хоча на самому початку не може бути браку мотивації, а раптова зміна звичок і розпорядку дня може гарантувати дуже швидкі результати, на жаль, такий стан речей триватиме недовго. Згодом їх буде ставати все важче, і тоді багато людей просто відмовляються від своїх мрій про ідеальну фігуру.

З цієї причини ми все частіше говоримо про всі види добавок, які призначені для забезпечення безперервності ефективності тренувань і, таким чином, підтримки нашої високої мотивації. Серед БАДів для нарощування м’язової маси безсумнівно домінує всім відомий креатин, але це не єдиний розумний вибір. Зараз про добавки HMB говорять набагато менше, і що цікаво, вони мають досить схожу дію на згаданий раніше креатин, тому варто придивитися до них уважніше.

HMB в організмі людини

HMB насправді є гідроксиметилбутиратом, який є коротколанцюговою жирною кислотою, що виробляється з лейцину, який, у свою чергу, можна знайти в добавках з BCAA. HMB є кінцевим продуктом метаболізму лейцину, який називається метаболітом. Однак амінокислоти з розгалуженим ланцюгом у формі поживних речовин (BCAA), до складу яких входить лейцин, також використовуються для збільшення м’язової маси тіла. Однак сам кондиціонер HMB також дуже ефективний у цьому відношенні.

Дієтичні добавки, такі як HMB, позитивно впливають на побудову м’язової маси, але також, що дуже важливо, вони гальмують розпад м’язової тканини, тобто мають антикатаболічну дію. Крім того, HMB сприяє зменшенню жирової маси, знижує рівень поганого холестерину та підтримує роботу імунної системи. Усе це робить його дійсно варто розглядати використання цього типу дієтичних добавок.

Кому особливо варто розглянути використання HMB?

Звичайно, добавки HMB призначені для людей, які хочуть збільшити наявну м’язову масу, але ви можете спробувати бути трохи точнішим. Перш за все, HMB буде найбільш ефективним для людей, які тільки починають тренуватися і хочуть швидко наростити відповідну м’язову масу. Однак HMB особливо рекомендується людям, які повертаються до тренувань після тривалої перерви. Завдяки цьому тіло зможе швидше повернутися до колишнього вигляду, а реакліматизація організму буде ефективною.

Крім того, HMB також рекомендують використовувати при численних захворюваннях і травмах. Все завдяки його захисним властивостям м’язової тканини, а також підтримці імунної системи при інфекціях. Однак також цікаво, що HMB може бути цікавим способом розвитку м’язової маси у людей, які також мають дефіцит калорій, оскільки HMB має відносно низьку калорійність.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *