Чт. Лип 25th, 2024

Енергетичні батончики часто ототожнюють з білковими або дієтичними батончиками, і навпаки. Однак варто правильно їх розрізняти, оскільки вони мають дещо різні завдання та властивості, все через їх складу. Більш того, композиція може бути єдиним елементом, який дозволить їх розрізнити, адже в наш час упаковки всіляких продуктів часто просто зливаються на полицях магазинів. Але як щодо енергетичних батончиків?

Енергетичні батончики – це, перш за все, відповідна доза енергії, яка може бути особливо важливою для фізично активних людей. Ні для кого не секрет, що ми живемо у все більш швидкому темпі життя, в якому часом важко відпочити або забезпечити всі необхідні харчові цінності для інтенсивних тренувань. Ось тут і з’являється енергетичний батончик. Зручний снек, який можна брати з собою буквально куди завгодно, а завдяки його складу ви отримаєте потрібну дозу енергії.

Енергетичні батончики та їх властивості

Енергетичні батончики насамперед забезпечують організм енергією, звідки і їх назва. Це можливо завдяки відповідному складу батончика, основу якого складають переважно вуглеводи та жири. Однак вони є необхідним видом палива для м’язів, особливо під час фізичних навантажень, тому енергетичні батончики рекомендуються переважно спортсменам. Але чому це так важливо і навіщо взагалі тягнутися до енергетичних батончиків?

Це все через те, що протягом однієї години тренування, в залежності від специфіки діяльності, організм потребує додаткового надходження вуглеводів, цінність яких становить до 100г. Звичайно, ви можете відповідно спланувати свій раціон так, щоб, наприклад, в день тренування споживати певну кількість вуглеводів більше перед тренуванням, але в багатьох ситуаціях це просто неможливо.

Кого повинні особливо зацікавити енергетичні батончики?

Звичайно, частина цієї відповіді вже вище – енергетичні батончики призначені для фізично активних людей. Однак така відповідь все ще може викликати багато сумнівів або ще більше питань. Кожна ситуація відрізняється при використанні всіляких «прихильників» у вигляді поживних речовин, добавок або енергетичних батончиків. У зв’язку з цим варто визначити групи людей, яким у їхній ситуації слід особливо розглянути споживання енергетичних батончиків.

Перш за все, незалежно від того, чи є ваша мета наростити м’язову масу або скинути кілька зайвих кілограмів – ви можете використовувати енергетичні батончики. Все, що вам потрібно зробити, це підрахувати калорії, які ви споживаєте протягом дня, і дотримуватися певної мети. Однак енергетичні батончики особливо рекомендуються людям, які займаються командними видами спорту в широкому розумінні (футбол, гандбол, баскетбол, волейбол), бойовими мистецтвами та видами спорту на витривалість. Насправді, достатньо спостерігати, що люди зі світу цих дисциплін дійсно споживають енергетичні батончики не лише перед тренуванням чи змаганням, а й, наприклад, під час перерви тощо.

Звичайно, енергетичні батончики можуть бути хорошим способом отримати раптовий заряд енергії, але вони не можуть і не можуть бути основним джерелом енергії на весь день, навіть якщо ви обмежуєте вуглеводи у своєму раціоні з міркувань здоров’я. Залежно від ситуації також варто використовувати інші поживні речовини та дієтичні добавки, які можуть забезпечити таку ж форму підтримки, як енергетичний батончик.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *