Чт. Лип 25th, 2024

Колаген стає все більш популярним на ринку дієтичних добавок і все більш охоче використовується різними типами людей, а не тільки фізично активними. Все завдяки його багатим властивостям. Колаген становить приблизно 30% усіх білків, які містяться в організмі людини. Він відповідає за структуру шкіри, сухожиль, суглобів, хрящів, кісток, нігтів і волосся. Однак варто пам’ятати, що на даний момент відомо приблизно 30 типів колагену, і кожен з них має дещо різні функції та застосування.

Це означає, що після виявлення необхідності використання колагену наступним кроком є ​​пошук добавки, наприклад, відповідного типу. Один тип відповідає за зовнішній вигляд шкіри, а інший – за стан суглобів. Однак який би тип колагену ми не вибрали, його форма все одно залишається. Безумовно, найпоширеніші, з якими ви можете зустрітися, це т.зв гідролізований колаген. Це правильна форма? Це варто дізнатися.

Чому варто використовувати колаген?

На самому початку варто задуматися, чому взагалі варто використовувати колаген. Звичайно, якщо є реальна потреба, як і у випадку з усіма іншими поживними речовинами та дієтичними добавками.

Колаген сам по собі має ряд корисних властивостей. Як найпоширеніший білок в організмі людини, він необхідний для правильного функціонування організму. Через його основну роль як будівельного матеріалу шкіри його часто називають білком молодості. Це пов’язано з тим, що він дозволяє відстрочити процес старіння шкіри, розгладити зморшки і т. д. Цікаво, що він також позитивно впливає на целюліт і розтяжки, а в цілому підтягує і пружить шкіру. Чим ще ви можете завдячувати колагену?

  • Правильне функціонування суглобів;
  • Усунення болю в кістках і суглобах;
  • Здатний прискорити процеси загоєння ран;
  • Відновлюю слизову оболонку організму;
  • Зміцнює нігті і волосся.

Однак для людей, які регулярно займаються фізичною активністю, також важливо, що колаген дозволяє організму швидше відновлюватися після тренувань. Усе це означає, що коли виникає потреба, просто варто почати прийом колагену.

А як щодо гідролізованого колагену?

Гідролізований колаген – це, простіше кажучи, той же білок, але гідролізований, який здійснюється при низьких температурах. Завдяки цьому колаген не втрачає жодних своїх властивостей, а під впливом води просто розщеплюється на більш дрібні частини – ті, які організм людини легко засвоює. Таким чином, гідролізований колаген є просто кращою засвоюваною формою цього білка, що робить його використання більш ефективним.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *