Чт. Лип 25th, 2024

Креатин, безсумнівно, є найпопулярнішою добавкою не лише у світі спорту, але й серед широкої громадськості. Про це чули багато людей, які просто фізично не активні і ніяк не займаються спортом в будь-якій формі. Ймовірно, це також пов’язано з тим, що моногідрат креатину – одна з його форм – є найкраще вивченою сполукою, і існує багато наукових досліджень, які підтверджують його фактичну дію.

Більше знань означає все більш і більш сміливе використання креатину, особливо новачками, які, наприклад, роблять перші кроки в тренажерному залі тощо. Однак дуже часто «апетит зростає під час їжі», і багато людей все ще шукають спосіб досягти ще швидших результатів тренувань. Тому шукаються інші речовини для посилення ефекту самого креатину, підтримки його дії і т. д. Чи існують такі речовини і чи варто їх використовувати?

Застосування креатину – що варто знати?

У зв’язку з величезною популярністю креатину виникло багато міфів, пов’язаних з його використанням. Кожен використовує креатин, щоб максимізувати ефект від наполегливої ​​роботи під час тренувань. Тому не дивно, що люди шукають спосіб максимально ефективного його використання. Тому варто знати, що всі види т. зв фазі навантаження, не підвищують ефективність самого креатину і не є необхідними.

Такі самі ефекти від використання креатину досягаються при його постійному прийомі в постійній дозі – приблизно 4/5 г на день. Вищі дози в т. зв дні навантаження не призводять до підвищення ефекту від використання креатину, тому немає сенсу використовувати цей метод. Однак у випадку з часом вживання добавки – організм краще засвоює креатин після тренування. Виробники часто рекомендують приймати добавку перед тренуванням, але це пов’язано з використанням інших речовин у добавці, наприклад, для стимулювання організму до тренування.

З якими заходами слід поєднувати прийом креатину?

Багато людей вирішують поєднувати креатин з іншими поживними речовинами та дієтичними добавками. Вживання його з таурином підвищує ефективність тренувань і цінується все більшою кількістю людей. Однак це не єдиний спосіб, тому що креатин часто використовується разом з білковими, вуглеводними або амінокислотними добавками. Варто зауважити, що це недарма.

Вживання креатину разом з добавками з високим вмістом білка або великою кількістю вуглеводів може прискорити і посилити ефект першого. Це викликано збільшенням секреції інсуліну, який відповідає за засвоєння креатину. Подібних ефектів досягає використання креатину разом з добавками альфа-ліпоєвої кислоти або BCAA. Однак варто пам’ятати, що не можна приймати креатин разом із їжею, багатою жирами, тому що їх висока і близька присутність може погіршити здатність організму засвоювати його.

Слід також пам’ятати, що всі типи поживних речовин і дієтичних добавок завжди слід використовувати на основі фактичної підвищеної потреби організму в конкретних поживних речовинах.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *