Чт. Лип 25th, 2024

Креатин, як найкраще перевірена добавка на ринку, також є найбільш часто використовуваною та, ймовірно, найпопулярнішою. Тому, як харчова добавка, він має не тільки багато смаків і видів, а й поєднання з іншими поживними речовинами.

Виробники біологічно активних добавок мають різні формули, процентний склад і т. д. Однак останнім часом багато уваги приділяється креатину з невеликим додаванням таурину. Чи є сенс у такому зв’язку і чи варто над ним думати? Щоб відповісти на це питання, варто розглянути обидві ці сполуки.

Що спільного між креатином і таурином?

Безсумнівно, креатин і таурин є сполуками, які походять з амінокислот, і їх структура можлива, серед іншого, завдяки метіоніну. Крім того, обидві сполуки містяться в продуктах тваринного походження, але це ще не все. І креатин, і таурин важливі для м’язової маси людського тіла. Хоча варто відзначити, що у випадку з таурином це не так очевидно.

Має антиоксидантні властивості та бере участь у метаболізмі жовчних кислот. Однак найважливіший ефект таурину, особливо в спорті на витривалість, проявляється в збудливості нервової системи. Його часто додають до всіх типів передтренувальних добавок, щоб викликати стимулюючий ефект, боротися з симптомами втоми та просто надати сили виконувати більш інтенсивні тренування.

Проте креатин міститься в організмі людини головним чином у скелетних м’язах, і при регулярному вживанні він справді покращує м’язову силу та витривалість. Крім того, його ефективність також була доведена в плані регенерації після тренувань. Тому не дивно, що він охоче використовується в БАД разом з таурином, відповідна кількість якого в порції дозволяє досягти ще більш швидкого тренувального ефекту.

Чи варто використовувати комбінацію креатину і таурину і чи безпечно це?

Безпека поєднання обох сполук підтверджується тим фактом, що вони зазвичай зустрічаються разом у їжі. Звичайно, але в невеликих кількостях. Однак це не змінює того факту, що креатин і таурин добре переносяться здоровими організмами і можуть значно підвищити фізичну форму, силу і витривалість. Це відповідна комбінація з точки зору передтренувальних добавок.

Однак варто пам’ятати, що таурин може посилювати серцеві скорочення. Це означає, що найбезпечнішим рішенням є завжди проконсультуватися з відповідним фахівцем про початок прийому добавок і, якщо необхідно, виконати зазначені тести, щоб уникнути різних захворювань. Тільки тоді ви повинні вибрати дієтичну добавку найвищої якості, яка надходить з перевіреного джерела.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *