Чт. Лип 25th, 2024

Колаген є одним з білків, з яких складається організм людини. Цікаво, що він становить приблизно 30% усіх білків, які містяться в організмі. Він виконує багато важливих функцій і відповідає не тільки за шкіру та її еластичність, а й за суглоби, їх стан, м’язи, хрящі, сухожилля тощо. Завдяки своїм багатим властивостям і численним функціям в організмі людини колагенові добавки постійно є набирає популярності.

Вирішуючи придбати цей вид добавки і звертаючи увагу на склад продукту, ви найчастіше стикаєтеся з гідролізатом колагену. Що це таке і чи є це найбільш підходяща форма, яка насправді дозволить подбати про стан практично всього організму? Про це та інше про гідролізат колагену варто дізнатися.

Що таке гідролізат колагену?

Гідролізат колагену – це, простіше кажучи, кінцевий результат білка колагену, який був гідролізований. Цей процес виконується для підвищення поглинання білка та досягнення кращої розчинності продукту. Це пов’язано з тим, що під час гідролізу молекули колагену розщеплюються на більш дрібні пептиди. Завдяки цьому колагенові добавки можна легко розчиняти в рідинах, від звичайної води до соків і смузі.

Однак варто пам’ятати, що колаген можна отримати з 3 різних джерел – риби, яловичини та свинини. Найчастіше в БАДах використовують риб’ячий колаген, оскільки він має найменшу молекулярну масу, тому краще засвоюється і не має алергенних властивостей. А як щодо гідролізату? Це найкраща і найбільш часто використовувана форма колагену в дієтичних добавках, яка просто краще засвоюється організмом завдяки гідролізу.

Отже, яких властивостей можна очікувати від гідролізату колагену?

Ще раз варто відзначити, що під впливом гідролізу колаген не втрачає своїх властивостей, оскільки весь процес відбувається при низьких температурах. Тому набагато важливіше, який тип колагену використовується в тій чи іншій добавці, що дозволить нам визначити, які проблеми вона вирішить. Варто уважно це перевірити, адже на даний момент існує близько 30 різних типів колагену, які виконують різні функції. Але найпоширенішим типом колагену є I тип, який позитивно впливає на стан шкіри. Це сприяє зміцненню, еластичності та загальному зовнішньому вигляду.

Однак, якщо ви хочете покращити стан своєї шкіри, дуже важливо також приймати інші активні речовини, які часто містять колагенові добавки. Мова йде про гіалуронової кислоти, яка відповідає за склеювання колагенових волокон. Вітамін С також важливий, оскільки він також бере участь у біосинтезі колагену. Отже, лише колаген не є рецептом для пружної та красивої шкіри.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *