Чт. Лип 25th, 2024

Добавки перед тренуванням стають все більш популярним типом добавок, основним завданням яких є забезпечення необхідної кількості різних поживних речовин для тренування. Це робить його досить широким асортиментом БАД, який включає безліч різноманітних препаратів. Залежно від ситуації вони можуть мати різний ефект, і не всі добавки перед тренуванням мають стимулюючий ефект – який багато людей пов’язують з цими добавками. Однією з найпопулярніших добавок перед тренуванням є бета-аланін. Що про це варто знати?

Що таке бета-аланін?

Бета-аланін – це переважно небілкова амінокислота. Його дія полягає насамперед у забезпеченні належного гомеостазу (відносно постійного внутрішнього балансу) організму. Крім того, у поєднанні з l-гістидином він утворює карнозин, дипептид, який міститься переважно в м’язових клітинах. Таким чином, бета-аланін є компонентом карнозину, який відповідає за належний рівень pH м’язових клітин і, таким чином, знижує рівень м’язової втоми.

Його ефект особливо помітний під час фізичних навантажень, адже завдяки карнозину м’язи можуть працювати ефективніше та довше. Більше того, його належний рівень у м’язах також забезпечує правильну регенерацію м’язової тканини після тренування, оскільки вона відповідає за кислотно-лужний баланс в організмі. Таким чином, використання бета-аланіну призводить до підвищення ефективності м’язової роботи.

Як працює бета-аланін?

Це пов’язано з тим, що під час роботи (особливо інтенсивної) м’язи витрачають енергію в результаті т.зв. анаеробні процеси, таким чином знижуючи рівень pH і збільшуючи іони водню. Водень блокує дію важливих ферментів, що викликає знайоме відчуття «горіння» м’язів, що заважає подальшим заняттям. Карнозин, забезпечуючи відповідний рівень рН в м’язових клітинах, якимось чином затримує зростання іонів водню, що дозволяє проводити більш тривалі і важкі тренування.

Прийом бета-аланіну

Підвищення рівня карнозину в м’язах не відбувається відразу після початку прийому бета-аланіну. Це варто пам’ятати. Однак через кілька тижнів регулярного вживання карнозин може збільшитися на 60%. Як правило, приблизно 5 г приймають щодня протягом 5-6 тижнів.

Після закінчення цього часу ви можете відмовитися від щоденного прийому добавок і використовувати бета-аланін, як правило, у добавках перед тренуванням. Це пояснюється тим, що коли вдається підвищити рівень карнозину в м’язах, він зберігається довше, а зниження тривають досить довго. Якщо бета-аланін використовувати лише тимчасово перед тренуванням, його підвищений рівень може зберігатися до кількох тижнів.

Однак варто пам’ятати, що ефективність усіх видів поживних речовин і дієтичних добавок може залежати від джерела, з якого вони походять. З цієї причини рекомендується вибирати добавки перевірених виробників, які вже давно офіційно присутні на ринку.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *