Чт. Лип 25th, 2024

Наростити м’язову масу може бути дуже важко, навіть якщо ви дотримуєтеся правильно збалансованої дієти. Людське тіло не є ідеальним і, серед іншого, Щоб досягти максимального ефекту від тренувань, йому потрібна якась «підтримка». Ось що представляють собою різні види нутрієнтів і БАД, серед яких існує безліч підрозділів, серед яких: через їх призначення. Тому у випадку з поживними речовинами та дієтичними добавками для розвитку м’язової маси найефективнішою підтримкою є креатин, дія якого науково задокументована. Однак, як видно в магазинах, його видів багато. Що про них варто знати?

Які види креатину існують?

Видів креатину в даний час досить багато, це не можна заперечувати. Однак креатин моногідрат має найкращі задокументовані позитивні ефекти, що, природно, пояснює його найбільшу популярність. Це його найчистіша форма, яка створюється шляхом поєднання молекул креатину та води в одну молекулу. Особливо рекомендується для людей, які тільки починають свою пригоду, наприклад, у тренажерному залі. Однак це не єдиний вид креатину, який можна виділити?

  • Креатину малат – це, мабуть, друга за популярністю форма. Він виробляється з використанням комбінації креатину та яблучної кислоти, і його характеристики включають, серед іншого: краща розчинність у рідинах, а також більша т. зв хімічна стабільність (порівняно з моногідратом).
  • Креатин цитрат – виробляється шляхом поєднання креатину і лимонної кислоти. Цей різновид, як і інші, має ту ж мету, тобто підвищення сили і витривалості і стимулювання росту м’язової маси.
  • Creatine stack – це специфічна суміш різних форм креатину, яка часто збагачена різними речовинами, спрямованими на поліпшення засвоєння креатину. Часто вони також можуть містити різні види вітамінів, мінералів, екстракти трав тощо.

Це лише кілька видів креатину, які безсумнівно можна вважати одними з найпопулярніших. Однак варто зазначити, що існує набагато більше форм. Не менш популярні серед інших: креатинові матриці, кре-алкалін, хелат креатину магнію, етиловий ефір креатину тощо. Це лише підкреслює той факт, що це одна з найпопулярніших добавок, а її задокументовані ефекти роблять її справді вартою використання.

Однак необхідно враховувати його джерело, щоб в ньому не було шкідливих для здоров’я речовин. З цієї причини варто купувати поживні речовини і добавки тільки в офіційних дистриб’юторів.

Дія креатину – чи відрізняється вона в залежності від форми?

Креатин в першу чергу підтримує синтез білка в м’язах. Захищаючи м’язи від катаболізму (розпаду), він спричиняє швидший ріст м’язової маси. Більш того, завдяки цьому можна помітити не тільки збільшення сили, але і витривалості, що тільки підкреслює, що м’язова маса нарощується правильно (більша м’язова маса – більше сили і т.д.). Варто зазначити, що, в принципі, більшість форм креатину мають однакову дію, і відмінності проявляються в першу чергу щодо поглинання та розчинності в рідинах, хоча не всі вони мають такий же задокументований ефект, як креатин моногідрат.

Щоб переконатися, що креатин, який ви приймаєте, буде працювати правильно, варто купувати його тільки в перевірених джерелах. Це правило, яке варто застосовувати до всіх поживних речовин і дієтичних добавок.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *