Чт. Лип 25th, 2024

Креатин – одна з найпопулярніших добавок, яку знають не тільки спортсмени або люди, більшою чи меншою мірою зацікавлені в фізичній активності. Це пояснюється, серед іншого, той факт, що креатин, ймовірно, є найкраще перевіреною добавкою, ефекти якої просто науково задокументовані. Однак варто підкреслити, що його специфічна форма була випробувана – креатин моногідрат. Однак це не означає, що не варто звертати увагу на інші його види, такі як малат, цитрат або фосфат.

Що таке креатин?

Креатин – це хімічна сполука, яка містить елементи гуанідину та оцтової кислоти і, що цікаво, виробляється в печінці. Він використовується в основному м’язовими клітинами, яким потрібен креатин для виробництва і зберігання т.зв високоенергетичні сполуки, які особливо важливі в бодібілдингу.

Креатин в організмі людини складається з 4 компонентів: аргініну, метіоніну, гліцину та інших фосфатів. Завдяки їх поєднанню утворюється т. зв фосфокреатин, який має велике значення у виробництві АТФ (енергії), необхідної для правильної роботи м’язів. Креатин природним чином міститься переважно в скелетних м’язах, але в невеликих кількостях він також присутній, серед іншого, в головному мозку, печінці, нирках і яєчках.

Що потрібно пам’ятати перед покупкою креатину?

Однак варто пам’ятати, що креатин у формі харчової добавки для спортсменів повинен надходити в першу чергу з перевіреного легального джерела. Це єдиний спосіб бути впевненим у складі тієї чи іншої добавки не тільки для того, щоб не отримати плацебо, але й для того, щоб подбати про власне здоров’я.

Креатин дозування і застосування

Тут варто зазначити, що разом із популярністю креатину було створено багато теорій про те, як правильно використовувати та дозувати креатин, щоб досягти бажаних результатів. Ви можете багато почути про використання креатинових циклів і напівциклів, а також про популярні методи фази насичення і завантаження креатином. Сьогодні можна сказати, не заперечуючи правди, що це не впливає на ефективність його роботи.

Єдина рекомендація – не вживати креатин перед тренуванням, оскільки це може негативно вплинути на вплив вуглеводів на організм людини – хоча це не можна сприймати як належне. Більш того, тепер відомо, що немає необхідності припиняти його використання. Однак у випадку одних доз креатину передбачається, що протягом перших 5-7 днів його застосування варто приймати приблизно 0,3 г на 1 кг маси тіла. Потім приблизно 5 г натщесерце в дні без тренувань і приблизно 5 г креатину після фізичної активності.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *