Чт. Лип 25th, 2024

Магній є одним з тих мінералів, які мають дуже багаті та різноманітні властивості для людського організму. Цікаво, що його навіть називають елементом життя через участь у величезній кількості процесів в організмі. Він надзвичайно важливий для багатьох органів, включаючи серце, мозок, скелетні м’язи та ін.

Бере участь, серед іншого: в синтезі білків, вуглеводів і жирів. Він навіть використовується організмом для підтримки електролітного балансу, завдяки його використанню для транспортування натрію, кальцію, калію тощо. Таким чином, належний рівень магнію є справді важливим не лише для фізично активних людей, але й для всіх.

Контроль рівня магнію

У середньому в організмі дорослої людини міститься приблизно від 26 до 30 г магнію. Цікаво, що лише близько 1% цієї кількості міститься в плазмі крові, а більше половини знаходиться в кістках. Це ускладнює оцінку рівня магнію в організмі людини, оскільки аналізи крові та сечі можуть бути неточними та не вказувати на проблеми, пов’язані з дефіцитом магнію.

Вважається, що найбільш точним і надійним тестом на вміст магнію є спектроскопічний тест чистого волосся (без застосування барвників і кондиціонерів). Це особливо важливо, оскільки підраховано, що з кожним роком у середньостатистичному раціоні людини магнію стає все менше. Варто стежити за рівнем цього елемента, особливо у випадку фізично активних людей, які піддаються вимиванню цього виду мінералів.

У багатьох ситуаціях єдиним можливим рішенням для підтримки магнію на належному рівні є його добавки.

Рівень магнію в організмі і фізична активність

Магній особливо важливий у харчуванні фізично активних людей. Це пояснюється, серед іншого, оскільки магній також має величезний вплив на правильну гідратацію організму. Крім того, він покращує транспорт глюкози та покращує загальну м’язово-нервову провідність. Але в умовах підвищених фізичних навантажень з організму виводиться підвищена кількість різноманітних вітамінів і мінералів, у тому числі магнію, що забезпечує баланс в організмі.

Він запобігає зневодненню і підтримує скорочувальну здатність м’язів на потрібному рівні. Крім того, якщо ви приймаєте магній у відповідній дозі після тренувань (особливо інтенсивних), ви можете запобігти закисленню м’язів, що дуже негативно позначається не тільки на самому організмі, але і на ефективності тренувань.

Як магній, так і інші вітаміни та мінерали можуть виводитися з організму в результаті фізичної активності, і нездатність їх поповнити може призвести до серйозних ускладнень. Ось чому так багато людей обирають дієтичні добавки для підтримки балансу свого тіла після тренувань.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *