Чт. Лип 25th, 2024

У Польщі загальною проблемою всього суспільства є дефіцит вітаміну D. Цікаво, що це не результат неправильної діяльності чи шкідливих звичок, а лише… географічне положення Польщі. Це пов’язано з тим, що в певному сенсі організм здатний сам виробляти вітамін D, але для цього процесу потрібне Сонце, а якщо бути точніше – UVB-випромінювання.

Це означає, що восени і взимку, довгими вечорами, вітаміну D набагато менше. Досить сказати, що влітку найкраще сонячне світло З 11.00 до 15.00, але в цей час зазвичай всі на роботі, де не завжди можна вийти на сонце. Ось чому ми, як населення, маємо величезний дефіцит вітаміну D, і рекомендується його універсальне доповнення.

Добавки вітаміну D

Через несприятливе географічне положення Польщі спеціалісти рекомендують додатковий прийом вітаміну D усім, особливо людям з проблемами здоров’я, зниженим імунітетом тощо. Крім того, додатковий прийом вітаміну D особливо важливий восени та взимку. Однак, як це часто буває з усіма видами дієтичних добавок, не кожна людина має однакову дозу.

Звичайно, найкраще розробляти дозу вітаміну D (і будь-якої іншої добавки) індивідуально для кожної людини, щоб ви могли бути впевнені в ефективності добавки. Проте можна представити середню потребу у вітаміні D залежно від віку та маси тіла.

У цьому випадку дітям і підліткам рекомендується приймати вітамін D з вересня по квітень в межах 600-1000 ОД. Однак дорослим і людям похилого віку, залежно від маси тіла, в середньому з вересня по квітень вводять від 800 до 2000 одиниць вітаміну D. Цікаво, що якщо у вас є проблеми з ожирінням, то варто приймати від 1600 до навіть 4000 одиниць.

Як вітамін D діє на м’язи?

Вітамін D має, серед іншого, корисні властивості для м’язової тканини. Перш за все, він підтримує засвоєння таких мінералів, як фосфор і кальцій, і завдяки цьому м’язи можуть нормально функціонувати. Цікаво, що люди з достатнім рівнем вітаміну D навряд чи страждатимуть від м’язових судом. Це також пов’язано з тим, що вітамін D допомагає підтримувати м’язи в належному стані.

З віком м’язова тканина природним чином слабшає. Значно зменшується кількість волокон II типу. Однак вітамін D уповільнює цей процес як у літніх людей, так і у спортсменів, яким найчастіше рекомендують вживати вітамін D протягом року.

М’язова тканина досить вимоглива і потребує відповідних поживних речовин, а не тільки вітамінів і мінералів. Варто придбати відповідні поживні речовини та добавки, щоб підтримувати їх у хорошому стані цілий рік.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *