Чт. Лип 25th, 2024

Амінокислоти дуже необхідні організму, особливо спортсменам і фізично активним людям. Вони є будівельним матеріалом білка і беруть участь у багатьох процесах, що відбуваються в організмі людини. Все це означає, що все більше і більше людей цікавляться ними в контексті відповідних добавок, і саме тоді виникає перша дилема, оскільки виявляється, що існує два типи амінокислот: BCAA та EAA. Проблема в тому, які з них вибрати. Звичайно, все залежить від конкретної ситуації, але варто знати відмінності цих двох видів амінокислот.

Що таке BCAA амінокислоти?

Амінокислоти BCAA є амінокислотами з розгалуженим ланцюгом, які включають лейцин, ізолейцин і валін. Це одна з найпопулярніших дієтичних добавок, яка використовується особливо в бодібілдингу.

Цікаво, що амінокислоти з розгалуженим ланцюгом особливо важливі для нарощування м’язової маси, оскільки вони є основними будівельними блоками білка, необхідного для правильного функціонування м’язової маси. Їх використовують як до, так і після тренування, тому що вони забезпечують м’язи необхідною дозою енергії, а після тренування сприяють їх регенерації.

Що таке амінокислоти EAA?

Амінокислоти EAA можна визначити як ті, які необхідні організму для функціонування, але організм не може виробляти їх сам. Їх вживають всі фізично активні люди, особливо спортсмени.

Цей тип добавок найчастіше включає амінокислоти, такі як валін, триптофан, фенілаланін, лейцин, метіонін та ін. Амінокислоти з розгалуженим ланцюгом також включені через їх застосування. Однак, на відміну від BCAA, їх вміст нижчий за рахунок інших амінокислот.

Відмінності між BCAA і EAA

Відмінності між типами амінокислот у формі добавок найкраще представлені тим, для якої групи людей вони рекомендовані. BCAA буде найбільш підходящим вибором для людей з регулярною фізичною активністю. Це пояснюється тим, що такому організму може знадобитися як відповідна доза енергії, наприклад, для інтенсивного тренування, так і для відновлення м’язів після нього.

Однак амінокислоти ЕАА мають більш універсальний склад, тому вони будуть добре працювати як у попередній ситуації, так і у людей, які покладаються переважно на дієту. Це пов’язано з тим, що організм повинен забезпечуватися всіма амінокислотами, які не виробляються спонтанно. Недоліки можуть призвести до серйозних ускладнень. Більше того, добавки EAA засновані переважно на білку рослинного походження, тому будуть особливо популярні серед вегетаріанців і веганів.

Однак вибір між BCAA і EAA повинен залежати в першу чергу від конкретної ситуації. Кожен організм різний і по-різному реагує навіть на той самий вид спорту. Це правило поширюється на всі типи поживних речовин і дієтичних добавок.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *