Чт. Лип 25th, 2024

Нарощування маси тіла, всупереч зовнішньому вигляду, є досить поширеною метою тренувань. Одними з найпопулярніших добавок для нарощування маси, а насправді одними з найефективніших є гейнери. Вони в основному складаються з вуглеводів (приблизно 80%), а другим компонентом є білки (приблизно 10/20%). Звичайно, це не єдині поживні речовини, які містяться в гейнерах, але вони є основними. Саме це робить їх чудовими для нарощування маси тіла.

Гейнер – як працює мас-гейнер?

Гейнер, будучи масовою добавкою, як видно з назви, сприяє набору ваги. Це пов’язано з тим, що він складається в основному з вуглеводів і білка, але існують добавки, які мають різний склад. Однак варто відзначити, що гейнери мають різноманітне застосування. Вони можуть бути ефективними як у доповненні навколо тренувань, так і у формі доповнення раціону з надлишком калорій.

Завдяки великій кількості вуглеводів, гейнер сприяє росту жирової тканини в організмі. Однак сучасні гейнери мають набагато складніший склад, який часто доповнюється іншими поживними речовинами, такими як вітаміни, мінерали тощо.

На що звернути увагу при вживанні добавок для нарощування маси?

Гейнер стане основним вибором для людей з низькою масою тіла. Тоді це просто працює найкраще, і ви можете легко забезпечити свій організм надлишком калорій. Завдяки вмісту білка і вуглеводів, гейнер може позитивно впливати на збільшення м’язової і жирової тканини одночасно.

Незважаючи на це, багато спортсменів, які вже мають відповідну масу тіла, але хочуть поліпшити свою фігуру, вирішують її збільшити. Тоді гейнер теж підійде, але його ефект буде не таким ефективним. Тому варто звернути увагу на те, що важливо при виборі правильної масової добавки, щоб допомогти вам досягти бажаної ваги.

  • Відсоток білка – протеїн відіграє дуже важливу роль в добавках для нарощування маси, тому варто звернути на нього особливу увагу. У відповідних добавках білок повинен складати приблизно 20% від загального складу на 100 грамів продукту.
  • Амінокислоти – добре, якщо в складі гейнера будуть вказані окремі амінокислоти, які він містить. До найбажаніших увійдуть: лейцин, ізолейцин, валін, гістидин, метіонін, фенілаланін та ін.
  • Цільове застосування добавки – гейнер також можна з успіхом використовувати після тренувань для прискорення регенерації м’язів. При цьому він повинен містити мінімальний вміст жиру, що також відрізняє масові добавки найвищої якості.

Гейнер є найпопулярнішим мас-гейнером і успішно використовується для цієї мети. Однак багато людей все ж вирішують використовувати протеїнові добавки або інші БАДи.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *