Чт. Лип 25th, 2024

Багатокомпонентні препарати, а точніше, полівітаміни, представлені на ринку БАДів дуже давно. Багато людей хвалять цю форму прийому вітамінів і мінералів, оскільки замість прийому, наприклад, 10 таблеток, ви отримуєте все в одній формі. Тому виникають питання: чи можливо це взагалі? Звичайно, полівітамінні препарати не можуть містити таку велику кількість, наприклад, вітаміну D, як у випадку з добавкою, що містить лише цей вітамін. Отже, чи варті полівітаміни?

Чи варто починати прийом полівітамінів?

Перш ніж почати будь-яку добавку, ви повинні перш за все мати причини для цього. Як можливий дефіцит окремих вітамінів і мінералів, так і можливий їх надлишок, що також може мати серйозні наслідки для здоров’я. Це означає, що завжди варто перевірити свій організм на самому початку, щоб точно знати, яких поживних речовин не вистачає в тій чи іншій ситуації, а потім вибрати відповідну дієтичну добавку.

У випадку з фізично активними людьми справа ще серйозніша. Це пов’язано з тим, що кожне тіло реагує на вправи по-різному, навіть у тій самій дисципліні. Однак це не змінює того факту, що під час тренувань організм завжди позбавляється корисних поживних речовин. В результаті у спортсменів просто підвищується потреба в певних речовинах, зокрема: вітаміни і мінерали.

Усі типи харчових дефіцитів і задоволення підвищених потреб організму повинні бути доповнені збалансованою дієтою. Однак, коли цього недостатньо, потрібно використовувати поживні речовини та добавки. Для власної безпеки варто брати тільки ті, які пройшли перевірку і походять з перевіреного джерела.

Про що слід пам’ятати, додаючи вітаміни та мінерали?

Залежно від ситуації, варто починати прикорм з полівітамінів або окремих поживних речовин окремо. Може виявитися, що в даному випадку має місце лише дефіцит вітаміну D. У цьому випадку дієта, швидше за все, правильно збалансована і немає потреби вживати багатокомпонентні препарати, а достатньо вітаміну D в окремій харчовій добавці. .

Однак у спортсменів рівні окремих поживних речовин можуть значно коливатися залежно від часу доби, фізичного навантаження, інтенсивності тренувань тощо. У таких ситуаціях варто приймати профілактичні добавки та поживні речовини, що містять речовини, які особливо вимиваються під час фізична активність, напр. Таким чином ви зможете захистити свій організм від дефіциту важливих поживних речовин.

Чи починати добавку з полівітамінів чи з окремих препаратів, залежить від конкретних ситуацій, а також від складу певної дієтичної чи харчової добавки. Багатокомпонентні препарати не мають однакового та ідентичного складу, а доступні в багатьох різних варіантах.

Від Влад Бойко

Захоплюється футболом та силовими видами спорту, автор численних статей на спортивну тематику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *